części do ciągników ursus c 360

Działka ważna przy budowie

Działka ważna przy budowie

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na budowę swojego własnego domu jednorodzinnego. Trzeba jednak pamiętać, że istotne jest nie tylko postawienie samej nieruchomości. Dlaczego? Sprawa jest naprawdę bardzo, ale to bardzo prosta. Równie istotna jest, bowiem działka, na której to właśnie stanie nasz dom. I myli się ten, kto uważa, że pod uwagę należy witaj brać jedynie ewentualne sąsiedztwo. Owszem, ma to kolosalne znaczenie i najlepiej zrobimy, jeśli faktycznie sprawdzimy, kto w przyszłości będzie naszym sąsiadem. W końcu nikt z nas nie chciałby patrzeć na fabrykę albo też mieszkać obok supermarketu. Jednak trzeba zwrócić uwagę także na coś innego. Chodzi mianowicie o ukształtowanie takiej działki. Powinna być ona możliwie jak najbardziej płaska, o ewentualnym południowym nachyleniu. Wszystkie górki, pagórki będą się dla nas wiązały z dodatkowymi kosztami, często niemałymi. Znaczenie będzie także miał i kształt. Zdecydowanie najlepiej będzie, jeśli znajdziemy działkę o kształcie prostokąta albo też kwadratu. To właśnie one są najprostsze w aranżacji. Nie poleca się natomiast działek, które mają kształt trapezu albo, co gorsza koła. Wtedy ciężko jest zdecydować, w którym miejscu ma stanąć nasz dom, tak żeby pozostało dosyć miejsca na inne budynki, takie jak chociażby garaż.

Drewniany dom, czyli spełnienie marzeń

Drewniany dom, czyli spełnienie marzeń

W obecnym świecie każdy z nas otrzymuje wiele możliwości wyboru i dostosowania technologii. Drewniane domy stały się bardzo popularnym rozwiązaniem, budownictwo od lat czerpie korzyści z zastosowania drewna w domach i budynkach, ważne jest jednak nasze indywidualne podejście do możliwości, jakie dostajemy. Koniecznością staje się dokładne przemyślenie i przeanalizowanie czy takie rozwiązanie będzie dla nas wyborem korzystnym i spełniającym nasze wymagana. Istnieje możliwość wyboru i zaprojektowania takiego domu, jego wielkości ilości pomieszczeń czy też metrażu, jaki będzie dla naszych potrzeb odpowiedni dokładne przygotowanie i konserwacja drewna sprawia, że każdy z nas czuje niebywały klimat i urok takiego domu. Koniecznością staje się odpowiednie przygotowanie i dbanie o taki dom jednak nie różni się on w użytkowaniu od jakiegokolwiek innego rozwiązania. Obecne czasy i możliwości, jakie każdy z nas otrzymuje staje się wyjątkową potęgo wiele rzeczy się zmienia budownictwo wygląda zupełnie inaczej niż miało to miejsce kilkanaście lat temu powstaje wiele materiałów, które sprawiają, że nasze domy stają się znacznie cieplejsze, łatwiejsze w utrzymaniu a koszty eksploatacji i dbałość o środowisko staje się priorytetem.

Jednorodzinnie czy w blokowisku

Jednorodzinnie czy w blokowisku

Młode małżeństwa, które chcą się usamodzielnić stają przed dużym dylematem. Mają do wyboru kupno mieszkania albo budowę domu. Decyzja ta będzie miała ogromny wpływ na nasze przyszłe życie. Zarówno dom jak i mieszkanie mają swoje plusy i minusy. Mieszkanie wymaga mniej pracy i zaangażowania niż dom. Bezpośrednio nie interesuje nas remont dachu, naprawa ogrodzenia czy kwestia zakupu opału na zimę. Tym zajmuje się administracja budynku, spółdzielnia. Wygląda, więc, że mieszkanie to dużo mniej obowiązków i dużo mniej pracy. Jednak za każdą wygodę trzeba płacić. Nasze miesięczne obciążenia to rata kredytu hipotecznego plus czynsz. Nigdy też nie wiadomo, kto będzie naszym sąsiadem. Dom jednorodzinny ma zazwyczaj większy metraż niż mieszkanie. Samo sprzątanie czy mycie okien, utrzymanie go w porządku i czystości to już stanowczo więcej pracy niż w przypadku mieszkania. Wszelkie awarie, naprawy są wyłącznie naszym zmartwieniem. Drogę też samodzielnie trzeba odśnieżyć.  Najczęściej sami też musimy zadbać o ogrzewanie i ciepłą wodę. Nie mniej jednak dom daje dużo większą swobodę, poczucie prywatności. Sąsiad piętro wyżej nie zrobi imprezy do białego rana nie dając nam wypocząć. Wokół domu możemy założyć ogród, który będzie miłą odskocznią od miejskiego zgiełku i tłoku. Cisza bywa bezcenna.

Stworzyć sobie oazę

Stworzyć sobie oazę

Nasza wyobraźnia i kreatywność, oraz zasobność portfela będzie miała wpływ na to jak będziemy mieszkać. Jeśli nasze możliwości finansowe są nieograniczone, możemy iść na kompletną łatwiznę i zatrudnić fachową firmę od aranżacji wnętrz. Zrobią za nas dosłownie wszystko, a dom czy mieszkanie będą wyglądały jak obrazek z katalogu ekskluzywnego salonu meblowego. Pytanie tylko czy to będzie rzeczywiście nasz dom, nasze mieszkanie. To w jaki sposób urządzone jest miejsce, w którym mieszkamy świadczy nie tylko o naszym guście, ale pokazuje nasz charakter, zainteresowania. Jeśli postaramy się i poświęcimy czas na wybranie każdego szczegółu, który znajdzie się w naszym domu uzyskamy jeszcze coś – atmosferę, której fachowcy od mieszkaniowej mody nie są wstanie sztucznie zaszczepić. Dom powinien kojarzyć się ze spokojem, oazą, ciszą i odskocznią od problemów. Tutaj każdy domownik może zająć się w wolnym czasie tym, co rzeczywiście go interesuje, co zwyczajnie lubi. Dlatego urządzanie mieszkania czy domu to coś więcej niż ustawienie mebli, położenie dywanu, powieszenie firanek w oknach i jakiegoś obrazka na ścianie. Jeśli dodatkowo teren dookoła domu zapełnimy zielenią, kwiatami, ozdobnymi krzewami, będzie to całkowicie sielankowy obrazek. Nie meble i sprzęty tworzą dom, ale jego mieszkańcy.